PROFILAKTYCZNE BADANIA (7)

sierpnia 01, 2015
Witajcie kochane kobiety, dzisiaj postanowiłam wrzucić Wam wszystkie informacje o moich badaniach, które przeszłam do tej pory.
Pierwszymi badaniami jeszcze przed ciążą było badanie mojej tarczycy ze względu na to, że przez 3 miesiące nie mogłam zajść w ciąże, lekarz doradził mi, abym najpierw zaczęła od tych badań,
wykonałam następujące badania:
- TSH,
- FT3,
- FT4,
- PROLAKTYNA,
na pierwszej wizycie i tak lekarz poinformował mnie, że muszę je zrobić, więc byłam bardzo zadowolona, że te mam już za sobą, oczywiście badanie pobieranie było z krwi, szybka piłka, badania wyszły bardzo dobrze, następne i bardzo ważne to:
- GRUPA KRWI,
to jest sprawa oczywista lekarz musi wiedzieć o naszej grupie krwi, a ze względu na to, że mam minusową to musiałam zrobić,
- BADANIE GOOMBSA, jest to technika immunologiczna, umożliwia wykrywanie niekompletnych jednowartościowych przeciwciał odpornościowych. Gdyby mój mąż miał grupę krwi +, to mielibyśmy konflikt sereologiczny, przy pierwszej ciąży podobno nie jest groźny, ale przy drugiej ma już ryzyko wystąpienia różnych chorób. Na szczęście oboje mamy -
Kolejne badania to oczywiście już podstawa, które każda kobieta powinna zrobić podczas ciąży:
- MORFOLOGIA KRWI,
- TOXOPLAZMA IgG, IgM,
- BADANIE OGÓLNE MOCZU,
- WIRUS ZAPALENIA WĄTROBY TYP C - HCV,
- WIRUS RÓŻYCZKI IgG, IgM, 
- WIRUS HIV

Oto moje badania, które przeszłam do dnia dzisiejszego, oczywiście bardzo ważna była również cytologia podczas pierwszej wizyty.
A teraz czekam na badania prenatalne.
Najgorsze jest jedynie, że badania sporo kosztują, ponieważ zdecydowałam się na lekarza i klinikę prywatną, no cóż trudno, dla maleństwa zrobi się wszystko.
Kochane dzisiaj możecie badać się i macie do tego możliwości, pamiętajcie, że kontrola nad swoim zdrowiem to bardzo ważna sprawa, ja jeszcze przed ciążą robiłam bardzo dużo badań, tylko po to, aby kontrolować swoje zdrowie. Jak wiemy dzisiejszy tryb życia, żywność, stres robią swoje, a ciąża i dziecko to  bardzo odpowiedzialny moment, aby zadbać nie tylko o siebie, ale i o dziecko.
Buziaki :)

4 komentarze:

 1. A ja wstyd sie przyznac przed ciaza nie robilam za czesto badan. Strasznie nie lubie poboru krwi, igiel itp. Teraz po 9 miesiacach jestem tak przebadana jak nigdy :) i po ciazy tez mam zamiar sie regularnie kontrolowac ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie mam jakiś ograniczeń jeżeli chodzi o badania, nakłucia itp. jak trzeba to trzeba, ale tak teraz wiem, że maleństwo jest najważniejsze i pilnuję się podwójnie :) również po ciąży nie mam zamiaru przestać o siebie dbać i o swoje zdrowie bo zdrowa i szczęśliwa matka to zdrowe i szczęśliwe dziecko :)

   Usuń
 2. ja toxoplazmoze, różyczkę, hiv i zapalenie wątroby robiłam przed zajściem. dopiero z tym wszystkim poszłam do lekarza a on powiedział, że wszystko ok i można zająć się produkcją :) A swoją drogą badanie na hiv miałam już chyba z dziesięć razy robione. wyjeżdżałam za granicę do kraju gdzie nosiciele nie są wpuszczani i przed wyjazdem i w trakcie byłam też badana. i oczywiście po powrocie znów, bo ciąża :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawidłowo, ja te badania też wykonałam jeszcze przed ciążą :)

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.