,,KRÓLESTWO LITER" Agnieszka Myszkowska (82)

Kochani jeszcze w takim królestwie nie byłam. Autorka książki Agnieszka Myszkowska stworzyła dla dzieci najlepsze 223 strony jakie można sobie wymarzyć na spędzenie wakacyjnego (i nie tylko) czasu przede wszystkim kreatywnie i z ogromną dawką zabawy.
W książce, aby wykonać zadania trzeba m.in nie odrywać ręki od kartki, rysować, stworzyć obrazek poprzez łączenie literek, wycinać literki....

Znajdziemy wiele kreatywnych zadań m.in trzeba rysować zęby z liter, dorysować litery bawiące się w lesie w chowanego, dorysować kwiaty z liter, kolorować ukryte litery, pomysłu na mądrą zabawę nie ma końca, poważnie ! jestem pod wielkim wrażeniem pomysłowości i wykonania każdej ze stron.MNÓSTWO ! mnóstwo zabawy.

Nie wiem czy setny raz się powtórzę, ale uwielbiam książki, które uczą poprzez zabawę, jest to najlepszy sposób na zainteresowanie dziecka nauką i nie zrażanie się już na wstępie, a jak sami wiecie, człowiek nie raz nie miał motywacji do nauki przez - złe podejście i suchą teorię. Ta forma jest priorytetem dla mądrych rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci już od najmłodszych lat uczyły się i przyswajały wiedzę w jak najlepszy i łagodny sposób, by w efekcie i dalszych latach, wiedza była chęcią - a nie zmuszaniem. Z własnej autopsji wiem, że zmuszanie do nauki jest straszne - nie potrafiłam się uczyć, kiedy nauczyciele zmuszają - wiecie chodzi - ,,na jutro macie się nauczyć dwie definicje..... czegoś tam", ślęczałam nad tym cały dzień i było mi ciężko wbić do głowy na pamięć - uwielbiam naukę - na zdrowy rozum, przyjmuje to łagodnie, chętnie i szybko.
Do dzisiaj wszystko zapamiętuje na swój sposób - nigdy na pamięć.
Niestety.
Dlatego książka o której dzisiaj piszę, jest rewelacyjnym wstępem do nauczania dziecka w domu już od najmłodszych lat, by potem było po prostu łatwiej.
Tak bardzo bym chciała, aby większość rodziców była tymi ,,mądrymi rodzicami" co spędzają z dzieckiem czas, a nie zostawiają na pół dnia przed komputerem.
Książki to magia !

Książka wysila umysł, nie tylko w sferze liter, ich poznawania czy pisania, dziecko musi z porozrzucanych liter odnaleźć słowo, sama wspominam teraz swoje książeczki z dzieciństwa, nie tak perfekcyjne jak ta, ale były podobne zadania, uwielbiałam siedzieć nad nimi przy zapalonej lampce do późnych godzin wieczornych.
Format książki jest duży przez co wykonywanie zadań jest bardzo komfortowe.
Już nie mogę się doczekać, kiedy sama będę mogła ze swoim synem z niej korzystać, jestem niezmiernie wdzięczna wydawnictwu DRAGON  za świetną pozycję, która będzie wykorzystana w najlepszy jak tylko będę potrafiła sposób, aby synek chętnie przyswajał wiedzę.
Zachwalam z czystym sumieniem - zachwalam i polecam każdemu. 
KUP książkęRecenzje dwóch innych książek od wydawnictwa możecie przeczytać tutaj - książka na złość  oraz tutaj - o cię florek !

1 komentarz: