RECENZJA KSIĄŻKI ,,KRÓL PTAKÓW" - GWENDAL LE BEC + KONKURS (104)

Kochani oto kolejna książka, którą otrzymałam od Wydawnictwa Dragon. ,,Król Ptaków" to bardzo przyjemna książka dla dzieci. Jej duże wydanie jest przepiękne i urzekające, w środku królują oczywiście ptaki, jest bardzo prosta lecz wyjątkowa w swej istocie.
Autor: Gwendal Le Bec
Wydawnictwo: Dragon
Rok wydania: 2016
Liczba stron 32
Format: 270x370x11

Opowiada oczywiście o ptakach, które pewnego dnia postanawiają wybrać spośród siebie króla, aby tak się stało zorganizowano zawody polegające na tym, aby jak najszybciej dotrzeć do słońca. Finał jest zaskakujący, ponieważ nikomu nawet przez myśl nie przeszło, że wygra jeden, malutki i wyjątkowy ptaszek, który swoim sprytem został królem.
Książka jest fajna, czyta się szybko i przyjemnie, bardzo spodobał mi się fakt, że można poznać wiele nazw ptaków, co w konsekwencji może rozbudzić u dziecka większe zainteresowanie.
Zdecydowanie polecam :)

Drogi czytelniku !!! Ogłaszam konkurs !!

Regulamin:
1. Konkurs zorganizowany jest dla czytelników bloga matkapolka89.blogspot.com
2. Konkurs trwa od 26.10.2016r. do 31.10.2016r. (włącznie).
3. Nagrodą jest książka pt. ,,KRÓL PTAKÓW" Gwendal Le Bec
4. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo IUVI.
5. Koszt wysyłki nagrody pokrywa właścicielka bloga matkapolka89.
6. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są pod postem ,,KONKURS"
7. Uczestnikami konkursu mogą być TYLKO osoby pełnoletnie mieszkające na terytorium Polski.
8. Zadanie konkursowe polega na udzieleniu odpowiedzi na pytanie:
,,Gdybyś na jeden dzień mogła/mógł zostać ptakiem, to jakim ptakiem byś była oraz jak wykorzystała byś swój dar latania?"
9. Spośród nadesłanych odpowiedzi zostanie wybrana 1 najciekawsza odpowiedź, zrobi to osobiście właścicielka bloga matkapolka89.
10. W konkursie uczestnik bierze udział dobrowolnie i bezpłatnie.
11. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu 10 dni od zakończenia.
12. Uczestnik, który wygra zobowiązany jest do przesłania danych w celu wysyłki nagrody. Dane należy wysłać na adres e-mila (annach1989ch@gmail.com)
13. Jeżeli zwycięzca nie zgłosi się w ciągu 5 dni, zostanie wybrana kolejna osoba.
14. Uczestnik zamieszczający komentarz z odpowiedzią na pytanie konkursowe wyraża zgodę na akceptację tego regulaminu oraz na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Ustawą i Ochronie Danych Osobowych (Dz.U.Nr 133 poz. 883).
15. Regulamin konkursu został zaakceptowany osobiście przez wydawnictwo IUVI.


5 komentarzy:

 1. Mamy tę książke i jest faktycznie fajna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdybym mogła być ptakiem byłabym feniksem. Zdecydowanie. A swój dar latania wykorzystałabym do tego by poczuć się wolną. I tak dla odmiany - czerpałabym z tego przyjemność tylko dla siebie...

  OdpowiedzUsuń
 3. Orłem. Wreszcie mogłabym szybować nad graniami i mieszkać w ukochanych górach, słyszeć beczenie owiec w dole i dźwięk ich dzwonków. Wbijać się pazurami w twardą skałę. Z krzykiem szybować ku przepaściom i wzlatywać w górę w ostatniej chwili. Wolna i szczęśliwa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Za oknem pada. Z dnia na dzień coraz bardziej szaro,buro i ponuro wokół. Przed nami smętny listopad....Jak dobrze, że można chociaż zamknąć oczy i pomyśleć ...teraz jestem różowym flamingiem, brodzę sobie w ciepłym jeziorze w Afryce, wygrzewam barwne piórka w tropikalnym słońcu, wokół jest cudownie kolorowo, ciepło i radośnie. A jak mi się znudzi brodzenie to rozłożę różowe skrzydła i pofrunę wysoko, wysoko popatrzeć z góry na zachwycający świat.

  OdpowiedzUsuń
 5. Już nIe raz byłam ptakiem - Kurą w domu, Orłem w pracy, po zakupach Dumnym Pawiem, z przyjaciółką Papugą Gadułą, przed urlopem Sójką wybierającą się za morze.
  A gdybym była Krogulcem, hm.. to co bym powiedziała - chciałabym chciała!
  Wystrychnęłabym męża na Dudka i wyleciała z domowego gniazdka. Poleciałabym w przestworza przewietrzyć Ptasi Móżdżek i kto wie, może nabrać energii na wysiadywanie kolejnego cudownego jajka! (ec)

  OdpowiedzUsuń