12 MIESIĘCY Z ŻYCIA ALEKSANDRA - PIERWSZE URODZINY, DZIEŃ PEŁEN WZRUSZEŃ, WSPOMNIENIA... (127)

Doczekałam się ! Doczekałam się rocznego podsumowania, refleksji na temat bycia mamą i macierzyństwa. Rok zleciał w naszym życiu bardzo szybko, oczywiście powtórzę się, że za szybko. Rok 2016/2017 był rokiem wielkich zmian, przede wszystkim narodziny Aleksandra, piękny okres chrztu świętego, był dla nas wyjątkowy, niestety zapalenie płuc i pobyt w szpitalu dał nam w kość, były też usterki mojej psychiki, zmęczenie mechanizmu, ale było też milion pięknych momentów, pierwszy przewrót z pleców na brzuszek, moment raczkowania i najcudowniejsza chwila pierwszych kroków, wiele uśmiechu, przytulania i wspólnych zabaw.
Zapraszam na podsumowanie:

 1. Aleksander w połowie 12 m-ca zaczął chodzić, idzie mu to całkiem dobrze, był już sam 3 razy na spacerze na dworze. Jest bardziej samodzielny, sprawia mu to ogromną przyjemność czasami, aż piszczy z radości.
2. Uwielbia ludzi, obdarza ich szczerym - dosłownie pokazując ząbki uśmiechem, zaczepia panie w sklepie, zaglądając im głęboko w oczy.
3. Jeżeli ma ochotę powtarza liczenie do 5 za mną, oczywiście jest to powtarzanie wg Aleksandra, wszystko nie wyraźnie, ale najładniej wychodzi mu 3 (czyt. thy), mówi tata, baba - bardzo mało mama :( i ogólnie bardzo dużo rozmawia po swojemu.
4. Pokazuje gdzie jest zegarek (cyk cyk), nocnik (siu siu siu), di dit (samochody).
5. Sam wsiada na słonika oraz dwa mniejsze motorki na których trzeba się odpychać - póki co odpycha się do tyłu - do przodu zdarzyło się parę razy, bardziej przez przypadek.
6. Uwielbia wchodzić po schodach ! nadal ! z większym zaangażowaniem niż dotychczas, ponieważ są bramki zabezpieczające i w momencie ich otwarcia jest już w połowie drogi z okrzykiem szczęścia.
7. Jeżeli coś chcesz, mówi ,,da", w trakcie jedzenia, albo jak chce jakąś zabawkę, jeżeli czegoś nie chce macha główką, albo odpycha rączką.
8. Chętnie próbuje jedzenie na naszych talerzach.
9. Nadal bawi się resorakami, uwielbia je.
10. Lubi jak czytam mu książki, chętnie ogląda obrazki.
11. Uwielbia obserwować dzieci, ma siostrę 6 m-cy młodszą i kiedy się z nią widzi podchodzi i przytula się do jej nóżek albo rączek.
12. Osoby, które widzi pierwszy raz - albo mało mało - bacznie obserwuje i niechętnie do nich podchodzi.
13. Lubi głośną muzykę (disco-polo) oraz tańczy.
14. Z pozycji stojącej siada i kuca.
15. Z kolan wstaje bez trzymania się.
16. Olek uwielbia bawić się z tatą, kiedy zadaje pytanie ,,gdzie tata" patrzy na drzwi, którymi wchodzi, albo pokazuje paluszkiem.
17. Lubi stać / siedzieć na parapecie przy oknie. Bardziej jednak lubi siedzieć u babci i dziadka w mieście.
18. Doskonale rozumie co się do niego mówi ! widać to po zachowaniu, kiedy wyjmuje z półki ołówek, który tak bardzo mu się podoba, a wie, że nie wolno się nim bawić, szybko odkłada i zamyka półkę.
19. Podczas zabawy, chętnie odkłada resoraki do pudełka w którym się znajdują; również odkłada inne zabawki na miejsce.
20. Uwielbia dawać stopy do całowania.
21. Jest bardzo zainteresowany tatusiowym pępkiem.
22. Uwielbia podchodzić i się przytulać.
23. Kopie piłkę nogą.
24. Kąpiele sprawiają mu ogromną frajdę i nie chce wychodzić z wanienki.
Mój niemowlak stał się dzieckiem. Czas tak bardzo szybko zleciał. W każdym tygodniu widać postępy w Jego rozwoju, jak bardzo rozumie to co się do Niego mówi, jaki jest samodzielny. Niestety również co za tym idzie ? wymuszanie ! płaczem ! już tak chętnie nie siedzi w wózku w sklepie - chce sam iść, wymusza noszenie na rękach, aby podejść do okna, pokazać różne rzeczy. Mały cwaniaczek.
- Młody ma zazwyczaj 1 drzemkę w ciągu dnia !
- 1 raz je w nocy i coraz lepiej śpi,
- ma 6 ładnych ząbków, które lubi myć szczoteczką.
Rośnie mój mały kawaler jak na drożdżach. Coraz więcej możliwości, coraz więcej zmysłów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz