RECENZJA KSIĄŻKI ,,POTOMKOWIE" - Tosca Lee

czerwca 25, 2017

I tom serii „Piętno Krwawej Hrabiny”

Po przebudzeniu nie pamiętasz nic. Nie wiesz, jak się nazywasz i skąd pochodzisz. Nie rozpoznajesz twarzy ludzi, których kiedyś znałaś. Masz tylko ostrzeżenie, które napisałaś do siebie samej, zanim wymazałaś z pamięci całą przeszłość:
„Emily, to ja. Ty.
Nie pytaj o dwa minione lata… Nie szukaj ich w pamięci i nie staraj się grzebać w przeszłości.
Od tego zależy twoje życie. Życie innych ludzi również.
Tak przy okazji, nie masz na imię Emily…”
Nie wierzysz mu, dopóki zabójca naprawdę się nie pojawia. Uciekasz.
Wszystkie odpowiedzi leżą w przeszłości, którą postanowiłaś pogrzebać. Tylko jedno wiesz na pewno: twoi bliscy zginą, jeśli nie odzyskasz utraconych wspomnień. 

Masz 21 lat i zaczynasz wszystko od początku w obcym miejscu, z nowym imieniem i nowym życiem. Aż nadchodzi dzień, w którym nieznajomy mówi ci, że jesteś potomkinią „Krwawej Hrabiny” Elżbiety Batory, największej morderczymi wszech czasów. I jesteś ścigana. Jednak by ocalić innych, musisz najpierw sama nie dać się zabić… 
„Potomkowie” to wypełniona adrenaliną i nagłymi zwrotami akcji opowieść o poszukiwaniu siebie i miłości pośród wielowiekowych intryg w podziemnej scenerii Europy… i o determinacji pewnej dziewczyny, aby przeżyć.
Wydawnictwo: IUVI

Cała historia obraca się wokół dziewczyny, która przechodzi zabieg lobotomii, który ma na celu wymazanie pamięci, oczywiście jak najbardziej zabieg się udaje i dziewczyna budząc się nie wiem kim jest i co się z nią działo przez ostatni - spory okres czasu. Emily mieszka na obrzeżach miasta,dosłownie na jakiś konkretnym zadupiu, stara się nie wpadać nikomu w oko, jednak zauroczenie nie wybiera i zapoznaje chłopaka  czy to miłość ? czy mężczyzna okażę się niebezpiecznym łotrem? Jedno jest pewne to dzięki niemu  dowiaduje się, że jest potomkinią Krwawej Hrabiny Elżbiety Batory i ma możliwość, aby odkryć całą tajemnicę. 

*****

Powyższe zdanie jakoś wystarczyło, aby opisać książkę. Opis z tyłu książki jest bardzo zapowiadający i zachęcający, aby poznać jej wnętrze nie sądzicie? Jednak w połowie zaczęłam się jakoś dziwnie motać, nie do końca rozumiałam zadania niektórych postaci. Wręcz mocno skrytykowałabym wnętrza  osób, które nie do końca w jakikolwiek umacniają wartość książki, niestety.
Nie potrafię do końca dzisiaj opisać tego co uważam o książce, bo na samym początku interesuje, chciałam szybko poznać rozwinięcie akcji. Być może książka jest pewnym niedociągnięciem - celowym, bo posiadam również część drugą. Więc wypadałoby pewnie pisać część pierwszą w pewnych niedociągnięciach. 
Książka młodzieżowa, napisana bardzo przystępnym i lekkim językiem. Podoba mi się motyw Polski, ale szału nie ma. Można przeczytać, dla oderwania się codzienności. Może zmienię zdanie jak poznać historię w drugiej części. 


Ocena: 4/10

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.