RECENZJA KSIĄŻKI ,,INDEKS SZCZĘŚCIA JUNIPER LEMON" - Julie Israel

września 28, 2017
 • Autor: 
  Julie Israel
 • Data wydania: 
  2017-07-05
 • Format: 
  13,5x20,5 cm
 • Liczba stron: 
  376
 • ISBN: 
  978-83-7966-036-0
„Indeks szczęścia Juniper Lemon” jest zabawną i jednocześnie poruszającą opowieścią o ważnych, a także z pozoru błahych wydarzeniach, które przewracają życie do góry nogami. Niesamowity debiut Julie Israel.

Minęło sześćdziesiąt pięć dni od wypadku, który na zawsze odmienił życie Juniper. Świat bez jej cudownej starszej siostry Camilli stał się zimnym i smutnym miejscem.
Pewnego dnia Juniper odkrywa list siostry napisany w dniu wypadku. List, w którym Cam zrywa z tajemniczym „TY”. Jest w szoku – nie wiedziała o związku siostry i ziejąca dziura w jej sercu wydaje się jeszcze większa. Jaka naprawdę była Cam? Postanawia się tego dowiedzieć, odkryć tożsamość
„TY” i dostarczyć mu list.
Ale wtedy Juniper coś gubi. Drobiazg, niewielką kartkę. Jedną z wielu, na których codziennie notuje swój prywatny poziom szczęścia i katalog własnych „wzlotów i upadków dnia”. A ta fiszka jest wyjątkowa: zawiera tajemnicę, o której nikt nie może się dowiedzieć.
Każdy z nas niestety kiedyś kogoś stracił.... książka zaczyna się dość smutno, ponieważ opowiada o Juniper, która straciła siostrę w tragicznym wypadku. Od tego momentu stara sobie jakoś poradzić każdego dnia, dlatego właśnie powstają fiszki, na których codziennie zapisuje pozytywy i negatywy. Pewnego dnia znajduje w rzeczach swojej zmarłej siostry list zaadresowany do ,,TY". Od razu ma podejrzenia, że być może - jest do list do chłopaka z którym zmarła siostra zerwała przed wypadkiem.  Juniper postanawia, że odnajdzie adresata listu, między czasie dowiaduje się bardzo dużo ciekawych informacji na temat siostry, życia, przyjaźni i prawdziwej miłości. 
Książka jest napisana bardzo lekkim językiem zresztą jak większość w wydawnictwie iuvi, przeczytałam ją w ciągu kilku dni wieczorami. Niestety nie należy do najbardziej optymistycznych, ale można z niej wyciągnąć kilka wniosków, które na pewno wzmocnią nasze myślenie o życiu. 
Polecam serdecznie.

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.