30-08-2017 - SPOTKANIE ORGANIZACYJNE W ŻŁOBKU - ZACZYNAMY PRZYGODĘ !

września 19, 2017
Witajcie kochani, zaczynam nową opowieść na moim blogu, otóż od dzisiaj będziecie mogli czytać jak przechodzimy i co się u nas dzieje w życiu żłobkowym. Jak wiecie, albo i nie, moja teściowa, pilnowała Olka od kwietnia b.r. z przerwynikami do końca sierpnia, w okresie wakacyjnym pilnowała Go również moja mama, która miała wakacje od pracy... a pracuje w przedszkolu.
Już na początku roku, nie pamiętam dokładnie, ale chyba luty-marzec, składałam dokumenty do żłobka w naszym mieście. Od samego początku nastawiałam się, że Olek pójdzie do dzieci od września.

Na moje szczęście się dostał, grupa liczy 30 dzieci.
Pani wychowawczy zorganizowała spotkanie organizacyjne.
Poproszono nas, aby na spotkanie organizacyjne przynieść całą wyprawkę dla dziecka, tak aby w dniu rozpoczęcia roku żłobkowego, nie ciągać tego wszystkiego, bo wiadomo, że i tak dla dzieci to wielkie przeżycie.
Stawiliśmy się na 13 do naszej sali, było sporo rodziców i oczywiście sporo dzieci. Olek był zachwycony, w ogóle nie zwracał na mnie uwagi, bawił się zabawkami, zaczepiał dzieci. Nie chciał wyjść z sali.
W sumie jeżeli chodzi o samo typowe spotkanie, to było ogromne zamieszanie, domyślcie się jak to wyglądało, kiedy dzieci latają dookoła, chcą się bawić, a rodzice chcą słuchać.
Najważniejsza informacja to, to, aby szybko rozstawać się z dziećmi, nie przedłużać tego czasu rozstania, bo każdego dziecko będzie inaczej to przechodziło, będą płacze, szlochy, histerie, wymieniliśmy się numerami telefonów, pokazano gdzie będą szafeczki dzieci na odzież na zmianę.
Pocieszano nas... że będzie dobrze.
Dla mnie osobiście spotkanie szybkie, lekko spadł mi kamień z serca i z wiarą poszliśmy do domu.
Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne jeżeli chodzi o Panią wychowawczynię, bardzo sympatyczna i konkretna.
Sala również świetna, wszystko idealnie dostosowane do maluchów i co mnie najbardziej cieszy to - Olek jest jednym z najmłodszych dzieci w grupie - dla mnie bomba.
Kolejne dni pokazały kolejne nowości...... cdn.

1 komentarz:

  1. Fajnie, że się dostał do żłobka, tylko mnie osobiście przeraża liczebność gry=upy! Ale skoro taką utworzyli to na pewno ogarną :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.