8 WIERSZYKÓW DLA MAŁYCH SMYKÓW !

listopada 17, 2017
Witaj drogi czytelniku !
Przychodzę do Ciebie z nowością, którą musisz poznać i pokochać jak ja z moim synem. 
Na rynku książkowym dla dzieci pojawił się Pan Zenon Sielski, mieszka w Karczewie, a posiada On 69 wiosen. Zaczął tworzyć dla dzieci od roku 2014 na dobre. 
Wiersze Pana Zenona od razu skradły moje serce... a piszę Wam dlaczego - otóż jako nastolatka sama pisałam wiersze, były to oczywiście przeróżne wiersze dotyczące życia, miłości, podróży... ale pisałam i w którymś momencie na prawdę stało się to moją pasją codzienną. Słowa składały mi się w piękną całość. Chociaż to co napisze nie należy do pochwał, ale przyszedł następny okres w moim życiu - ten depresyjny, w którym spaliłam swój zeszyt. Dosłownie ! Spaliłam ! 
Dzisiaj bardzo tego żałuję. Chociaż kilka wierszy na oddzielnych kartkach się zachowało i może kiedyś Wam je przedstawię. 
Dlatego Pan Zenon i Jego twórczość jest dla mnie czymś wspaniałym. 
Zacznijmy od początku.
Książeczki są p r z e p i ę k n e. Jeżeli chodzi o samą wizualizację to na prawdę jestem pod ogromnym wrażeniem ilustracji. Już kiedyś miałam przyjemność podziwiać talent Pana Dariusza Wanata i uważam, że połączenie wierszy + ilustracji wychodzi wspaniałe dzieło.


Wiersze, które zaczęłam  czytać sprawiły mi wiele przyjemności, syn słuchał uważnie, bo wiele z tego po prostu rozumiał. Będą już idealne dla młodszych dzieci. 
Są ciekawe, zabawne i przede wszystkim uczą za co ogromny ukłon w stronę Pana Zenona. 
8 wierszyków dla małych smyków - taki tytuł główny noszą książeczki, jednak każda z nich ma swój podtytuł i opowiada o różnych, ciekawych przygodach. 

,,POCIĄG Z WARZYWAMI" 


1. Bociek i Żabka 
2. Do pociągu wsiada dynia 


3. Jak Justysia zgubiła misia 
4. Kocurków głodnych sześć 
5. Kukułcze jajo 
6. Muzykalny pasikonik 
7. Niesforna sroczka 
8. Ciuciubabka 

,,GŁODNE SMOKI DWA" 


1. Jak to kura pojechała 
2. Przygoda Antosia 
3. Dymek bezdomny 
4. Smoki bajkowe dwa 


5. Kurza afera 
6. Szrekolandia 
7. Tak przyjaciół się poznaje 
8. Wiewiórka i jastrząb 

,,UCZTA CZAROWNIC" 


1. Biedroneczki zgubione kropeczki 
2. Uczta czarownic 


3. Pszczółka 
4. Bajkowe zegary 
5. Grubas baryła 
6. ,,Grzeczny" Azorek 
7. Bajka o Wrzaskunach 
8. Groch z kapuchą 

W każdej książeczce poznajemy warzywa, owoce, zwierzęta i ich przygody, bardzo mi się to podoba, bo akurat mój syn jest na etapie poznawania wszystkiego co Go otacza, ale najbardziej przypadła mu do gustu oczywiście książeczka pt. ,,Głodne smoki dwa" tam odnalazł zwierzęta wiejskie. Jak wiecie oczywiście mieszkamy na wsi i syn mój ma obok dziadka z babcią, którzy mają gospodarkę, więc jest ogromnym miłośnikiem co wszystko związane z gospodarką. 
Podobają mi się bardzo zabawne wydarzenia, które są tak rewelacyjnie opisane w wierszach, że może się na prawdę pojawić uśmiech na twarzy. 
Książeczki z wielkim humorem i ogromną dawką wiedzy. Mogę je spokojnie polecić każdej mamie, która lubi takie przygody i chce przekazać dziecku w sposób bardzo łatwy dawkę wiedzy. 
Kochani musicie skorzystać z tego faktu, że 3 książeczki kosztują TYLKO 25zł. - KUP

Ta fascynacja zwierzątkami ! ogromna ! :) Książeczki są świetne. Polecamy ! Opowieści w formie wierzy to coś nowego i na prawdę fajnego. 

STRONA GŁÓWNA PANA ZENONA SIELSKIEGO

6 komentarzy:

  1. Moja córka uwielbia wiersze, a ja te ilustracje ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Będę musiała zakupić całą kolekcję chrześniakowi :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ilustracje z pewnością przyciągną małych czytelników, a wierszyki zawsze najlepsze na początek przygody z książkami. Pamiętam wiersze Tuwima i Brzechwy "czytałam" z zamkniętymi oczami kilkadziesiąt razy w ciągu dnia :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.