,,GDY TU DOTRZESZ." - REBECCA STEAD

grudnia 18, 2017
Książka opowiada o młodej, inteligentnej dziewczynie, Miranda ma wspaniałe życie, ma ułożony harmonogram każdego dnia, a kiedy wraca ze szkoły czeka na nią mama z obiadem.
Dziewczyna jest wyjątkowo dojrzała jak na swój wiek i wiecie muszę przyznać się Wam, że trochę odnalazłam siebie w książkowej postaci.Moje życie było wspaniałe, idealne, do momentu, kiedy rodzice zaczęli chorować, musiałam dojrzeć na zapas, wiecie, kiedy rodziców nie ma w domu, a ja musiałam coś zrobić na obiad, posprzątać i zająć się swoimi lekcjami. Strach przed ich stratą był ogromny... ale w konsekwencji dzisiaj mamy spokojne i wspaniałe życie, a sytuacja ze zdrowiem jest unormowana.

Szczęście natomiast uśmiecha się wreszcie do mamy Mirandy, piszę wreszcie, ponieważ brała udział w zgłoszeniach do programu, typu tych naszych Milionerów i się dostała !
I od tego momentu można rzec, że wszystko zaczyna się komplikować.

Pewnego dnia Miranda znajduje dziwny liścik, w którym napisane jest co się wydarzy w przyszłości.. dziwne ? jak Ty byś zareagowała, gdybyś znalazła taki liścik ? ja na pewno bym go zignorowała i wyrzuciła, no bo w takie rzeczy nie wierzę... i tak właśnie zrobiła Miranda, myślała, że to żart i go wyrzuciła.

Po kilku tygodniach dziewczyna otrzymuje drugi liścik i również go ignoruje, ale po trzecim razie, kiedy w liście jest wiadomość ostrzegająca, że coś złego może się przydarzyć jej bliskiej osobie, coś w niej pęka...

Więcej Wam nie zdradzę, bo nie chcę...
Ostatnie pozycje, które czytam są bardzo tajemnicze i z tą dozą ciekawości, chciałabym Was zostawić.
Książka tak jak każde poprzednie z wydawnictwa IUVI są napisane bardzo przystępnym i lekkim językiem, dzięki czemu książki idealne są na wieczór i relaks.


Mam wrażenie, że najlepszym przedziałem wiekowym tych książek będzie wiek gimnazjalistki, dla młodych dziewczyn, gdzie to wyobraźnia działa najmocniej.
Polecam ciepło :)

3 komentarze:

  1. Intrygująca :) Ja z kolei wolę proste w przekazie książki, przy których totalnie się relaksuję :)

    OdpowiedzUsuń
  2. to chyba jestem "ciut" za stara jak na lektury gimnazjalistek;)))

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.