Maty edukacyjne w rozwoju dziecka + konkurs.

stycznia 06, 2018
Kiedy moje dziecko się urodziło jego pierwszym gadżetem, a zarazem pomocą w rozwoju była mata edukacyjna, otrzymaliśmy ją w prezencie od znajomych, kolejną matę otrzymałam od firmy Canpol Babies do przetestowania i zrecenzowania na swoim blogu.Mój syn miał wtedy 4 miesiące i świeżo wyszliśmy ze szpitala. To była dla mnie ogromna niespodzianka i umilacz, po kiepskich przeżyciach.

Mój syn od wczesnego noworodka był bardzo ciekawy wszystkiemu co go otacza.
Otrzymaliśmy matę, na której przede wszystkim był bezpieczny, spełniała wiele funkcji, miała dużo kolorów i zabawek dostosowanych do Jego wieku.

Mata edukacyjna służyła nam bardzo długo.

Dlaczego tak pokochałam maty edukacyjne ?

1. Rozwój ruchowy, 
ilość i różnorodność przedmiotów wiszących na macie zachęca dziecko do ich poruszania, co w konsekwencji kończy się na ćwiczeniach mięśni rąk, nóg, pleców czy szyi. Ważną rzeczą jest kładzenie dziecka na brzuszku co pozwoli wzmocnić mięśnie szyi, rąk i ramion. U mnie Olek dość późno polubił leżenie na brzuchu, na początku kończyło się to tylko płaczem, ale w ok. 1,5 miesiąca polubił tą czynność, dlatego mata była dla niego też zachętą do ćwiczeń.

2. Rozwój poznawczy, 
dziecko poznaje swoje otoczenie, dotyka, niemowlak już taki po ok. 4 miesiącu doskonale zaczyna się uczyć tego, że jeżeli naciśnie jakąś zabawkę ona da dźwięk, dzięki czemu zaczyna powtarzać daną czynność i sprawia mu to przyjemność.

3. Umiejętność chwytania,
dziecko, które skończy 4-5 miesięcy powinno już umieć chwytać, maty edukacyjne są świetne w pomocy rozwoju tej umiejętność, dlaczego? ponieważ zabawki, które są porozwieszane na pałąkach motywują maluszka do podnoszenia obu rąk jednocześnie w linii środkowej ciałka.

4. Rozwój samoświadomości,
ten etap rozwoju bardzo pozytywnie wspominam. Obie maty, które posiadaliśmy miały lusterko. Na macie Canpol lusterko było centralnie na płasko, dziecko musiało utrzymywać sztywno główkę, aby zobaczyć swoje odbicie. Oczywiście tutaj ta świadomość przyszła z tego co pamiętam w ok. 6 miesiącu, kiedy tak fajnie uśmiechał się na swoje odbicie. Potem raczkował do lustra, które jest w domu na ścianie, oglądał siebie, całował.

Maty edukacyjne mają jeszcze wielką gamę pozytywnych wpływów na rozwój malucha dlatego jako mama już (prawie) 2 -latka polecam taki gadżet wychowawczy dla swoje dziecka. Sensoryka, słuch, spostrzegawczość, od tego wszystko się zaczyna, dlatego warto zainwestować w przyszłość swojego dziecka.

Dlatego mam dla Was konkurs :)
Wygrać, może tylko 1 osoba.
A do wygrania Mata Edukacyjna Canpol Babies ,,Piraci"

Regulamin:

1. Konkurs zorganizowany jest dla czytelników bloga matkapolka89.blogspot.com
2. Musisz być obserwatorem bloga.
3. Konkurs trwa od 06.01.2018 do 15.01.2018.
4. Nagrodą jest - mata edukacyjna ,,Piraci" Canpol Babies.
5. Sponsorem nagrody jest firma Canpol Babies . 
6. Nagrodę wysyła firma Canpol Babies 
7. Odpowiedzi na pytanie konkursowe należy pisać pod postem konkursowym zamieszczając swój adres maila.
8. Uczestnikami konkursu mogą być TYLKO osoby pełnoletnie mieszkające na terytorium Polski.
9. Zadanie konkursowe polega: 
1. Co dla Ciebie oznacza ,,Magia Świąt"
2. Czy prezenty mają znaczenie ? swoją odpowiedź uzasadnij. 

10. Spośród nadesłanych odpowiedzi zostanie wybrana 1 osoba -  zrobi to osobiście właścicielka bloga matkapolka89.
11. W konkursie uczestnik bierze udział dobrowolnie i bezpłatnie.
12. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu 2 dni od zakończenia.
13. Po dokonaniu wyboru zwycięscy zobowiązani są do przesłania danych adresowych, w celu wysłania nagrody. 
14. Jeżeli zwycięzca nie zgłosi się w ciągu 3 dni, zostanie wybrana kolejna osoba.
15. Uczestnik biorący udział w konkursowe wyraża zgodę na akceptację tego regulaminu oraz na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Ustawą i Ochronie Danych Osobowych (Dz.U.Nr 133 poz. 8WYNIKI KONKURSU

MATA EDUKACYJNA POWĘDRUJE 

DO 

www.rodzinka3razya.blogspot.com

11 komentarzy:

 1. Prawdziwa Magia Świąt zdaje się otaczać nas już na kilka dni przed Świętami. Unosi się zapachem świerku i cynamonu, kryje w rozsypanej na podłodze mące. To ona sprawia, że jesteśmy podekscytowani i nie możemy się doczekać tego niezwykłego dnia. Dzięki niej dostajemy sił i siedzimy do późna przygotowując świąteczne potrawy , śmiejąc się przy tym i wygłupiając. Dzięki niej jesteśmy dla siebie milsi i wciąż chodzimy w dobrych nastrojach...
  Prezenty mają dla mnie duże znaczenie, jednak mam tu na myśli samą symbolikę podarunku, nie jego wartość. Podekscytowanie na myśl o prezentach też jest nieodłączną częścią Magii Świąt. Ciekawi, co takiego skrywa się za kolorowym papierem, cieszymy się także z możliwości obdarowania i uszczęśliwienia innych. Uwielbiam to napięcie, gdy obdarowana przez nas osoba rozpakowuje nasz prezent. "Spodoba się, czy się nie spodoba?" - zastanawiam się zawsze. Miło jest zobaczyć wtedy uśmiech na jej twarzy i cieszyć się, ze mogliśmy kogoś uszczęśliwić...
  Ot i cała moja Magia Świąt... ;-)
  aniajedrzejczyk.96@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Magia Świąt rozpoczyna się już na jakiś miesiąc wcześniej przed Świętami, kiedy to w supermarketach i w galeriach handlowych pojawiają się dekoracje Świąteczne, ubrane choinki, na każdym kroku stoi czerwony Mikołaj, czuć zapach Świąt. Wtedy już zaczyna się przedświąteczna Magia Świąt. Wszyscy robią zakupy, kupują prezenty, dekoracje świąteczne, choinki, bombki, łańcuchy, lampki, piękny papier do ozdabiania i pakowania prezentów... I wszystko się zaczyna... Zaczynamy od sprzątania naszych domów i mieszkań, następnie dekorujemy każdy kąt naszego domu, angażując w to nasze dzieci bo przy tym jest najwięcej zabawy i takiej magii.. Dekoracje świąteczne mieszkań i domów wyglądają tak pięknie jak z bajki, wszystko jest kolorowe i świeci się na milion kolorów..Po prostu pięknie, Prawdziwa Magia!;-) Oczywiście staram się, tak jak każda z Nas aby w Święta dom pięknie wyglądał lśnił czystością i światełkami a do tego pięknie pachniał cynamonem, pomarańczą, orzechami i oczywiście świeżą choinką, takie zapachy przywołują we mnie miłe wspomnienia z czasów mojego dzieciństwa, kiedy to ja oczekiwałam na pierwszą gwiazdkę i na Św. Mikołaja. Wspominam te wyczekiwanie na prezenty, kiedy to moi rodzice wysyłali mnie i moje rodzeństwo do innego pokoju, by sprawdzić, czy przypadkiem nie ma tak już Mikołaja, to wracając prezenty leżały już pod choinką gotowe do rozpakowania!! Sprytny ten Mikołaj!;-) Teraz czas Świąt Bożego Narodzenia w moim domu skupia się na dzieciach, na obdarowywaniu ich prezentami i patrzeniu na ich uśmiechnięte i zadowolone buźki.Prezenty maja znaczenie, to właśnie nimi dajemy znać innej osobie, ze pamiętamy o niej i jest dla nas ważna, chcemy aby czuła radość i była szczęśliwa. Święta to taki magiczny czas kiedy obdarowujemy się prezentami, wszyscy są dla siebie bardzo mili, uczynni, uśmiechnięci i panuje miła atmosfera, taka Prawdziwa magia ŚWIĄT!! monikadanilowicz89@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam żadnego dziecka, które nie lubiło bawić się na macie, a dzieci i lusterka to genialne połączenie 😂 Szkoda, że o konkursie dowiedziałam się tak późno, ale będę intensywnie myśleć nad odpowiedzią.

  OdpowiedzUsuń
 6. Magia Świąt to pojęcie używane często i gęsto. Wiadomo pięknie ubrana choinka, zapach pieczonych pierników czy czerwonego barszczu wpływa, że czujemy, że Święta są blisko. Jednak dla mnie magię Świąt tworzą przede wszystkim ludzie- drobne gesty ludzkiej życzliwości, otwarte serca na nieszczęście i biedę innych- w tym okresie chętniej pomagamy potrzebującym, by i oni mogli świętować. Aż wreszcie przychodzi mój ulubiony moment dzielenia się opłatkiem-szczere życzenia, łzy wzruszenia, radość ze wspólnie spedzonego czasu. Niby tak malo, a jak wiele! Czas spędzony z najbliższymi, wspólnie śpiewane kolędy, czas radości. To właśnie jest dla mnie ta cudowna magia Świąt, która zbiera ludzi razem i pozwala się cieszyć sobą nawzajem.
  Prezenty? Ja osobiście uwielbiam dawać prezenty, zwykle sporo się naglowkuje, bo chciałabym by były trafione;) a radosc dostawania? To przede wszystkim zadanie dzieci- one wyczekują na Świętego Mikołaja, więc nie wyobrażam sobie nic im nie dać. Liczy się gest, nie wartość prezentu. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Już wyniki konkursu? A właśnie chciałam wziąć udział. Czy nie wkradł się jakiś błąd? Bo w regulaminie jest, że do 15 stycznia włącznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpisałam na maila, niestety to mój błąd, źle spojrzałam na kalendarz. Serdecznie przepraszam, ale już nie zmienię osoby, która wygrała.
   Obserwuj mnie dalej, już wkrótce kolejne konkursy.

   Usuń
 8. Ja też chciałam dać zgłoszenie, bo Konkurs do 15 a tu już wyniki :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo przepraszam, moja pomyłka :( niestety już nic nie zmienię.

   Zapraszam do obserwowania, bo wkrótce na pewno zorganizuję kolejny konkurs i na pewno się już tak nie pomylę.

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.